Twitterın rakibi Türkiye de yayını durduruldu

Rekabet Kurumu’nun Meta’ya yönelik yürüttüğü soruşturmanın ardından, Instagram’a bağlı mikroblog platformu Threads’e geçici bir tedbir uygulanması kararı alınmıştı. Meta, Türkiye’deki kullanıcılarına yönelik olarak Threads’in geçici olarak kapatılacağını duyurmuş ve 29 Nisan itibarıyla Türkiye’de erişimin kapatılacağını belirtmişti.

Bugün itibarıyla, Threads uygulaması Türkiye’de erişime kapatıldı. Kullanıcılar uygulamayı açtıklarında ana sayfanın dahi yüklenmediğini görmekte. Meta, Threads’in Türkiye’deki kullanıcılarına bilgilendirme yaparak, platformun kapatılacağını ve kullanıcıların profillerinin devre dışı bırakılacağını ancak bilgilerini indirebileceklerini ve istedikleri zaman profillerini silebileceklerini belirtti.

Threads uygulamasının Türkiye’deki kapatılmasıyla ilgili Meta’nın açıklamaları, kullanıcıların uygulama indirmelerinin ve paylaşım yapmalarının artık mümkün olmayacağını vurgulamakta. Ancak, Meta Türkiye’deki Threads topluluğuna olan değerini belirtiyor ve yakın gelecekte geri dönmeyi umut ediyor.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir