#GururDuyTürkiye

Türkiye Uzay Ajansı (TUA), ülkenin uzay keşifleri konusundaki misyonunu içeren etkileyici bir reklam filmiyle önemli bir adım atmış durumda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millî Uzay Programı kapsamında gerçekleşen bu başarıyı, “Uzay Programımız kapsamında ilk kez bir vatandaşımızı bilim misyonuyla uzaya gönderme hedefimize ulaşmamıza çok az kaldı. Gurur Duy Türkiye!” cümleleriyle paylaştı. Aynı heyecanı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır da, “O iş bizde Gurur Duy Türkiye” notuyla sosyal medyada paylaştığı filmle birlikte dile getirdi.

Reklam filminde, astronot adaylığına başvuruda bulunmak isteyen küçük bir kızın hikayesi anlatılıyor. TUA mühendisleri tarafından titizlikle değerlendirilen küçük kız, görüşme sonrasında ABD’de karantinada olan Alper Gezeravcı ile tanışıyor. Filmde, küçük kızın Alper Gezeravcı’ya mülakat yaptığı anlar, izleyicilere gülümseten bir diyalog sunuyor. Görüşmenin ardından küçük kız, “Bu seferlik sen git” diyerek Alper Gezeravcı’ya onay veriyor.

Filmdeki bir sonraki sahnede, ilk astronotun sözleriyle Türkiye’nin geleceği çocuk ve gençlerin motivasyonunu artırılıyor: “Ama arkadaşlarına söyle, bundan sonraki görevler için sana güveniyoruz.” Filmde başrolde yer alan Zeynep karakterini Sinem Karaçoban canlandırırken, yönetmen koltuğunda ise Kıvanç Baruönü bulunuyor.

Bu etkileyici reklam filmi, Türkiye’nin uzay keşifleri konusundaki adımlarını daha geniş bir kitleye duyurarak, genç nesilleri bilime ve uzay araştırmalarına teşvik etmeyi hedefliyor. Türkiye Uzay Ajansı, bu önemli projelerle ülkede bilim ve teknolojiye olan ilgiyi artırarak geleceğe ışık tutuyor.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir