Chery tiggo9 Yeni nesil tasarlanmış araç Türkiye de tanıtıldı.

Chery, Türkiye pazarında uzun bir süredir varlığını sürdüren ve uygun fiyat politikasıyla dikkat çeken markalardan biri haline gelmiştir. Şimdi ise Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılan yeni otomobiliyle gündemde. “Tiggo9” adı verilen bu yeni model, satışa sunulduğu her ülkede büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Tiggo9, kardeş modelleri Tiggo8 ve Tiggo7’ye benzer bir tasarım anlayışını yansıtıyor, ancak daha cesur bir görünüme sahip. Kapalı bir ızgara tasarımıyla gelen araç, oldukça lüks bir hava sunuyor. LED farlar ve gövdeye gömülü kapı kolları gibi detaylar, aracın şık tasarımını tamamlıyor.

Chery, Tiggo9’un iç tasarımına dair resimleri henüz paylaşmamış olsa da, şirket aracın kabinine dair önemli bilgiler verdi. Tiggo9’un 15,6 inç büyüklüğünde ve 2.5K çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacağı belirtildi. Ayrıca araçta, üst düzey konfor sunması amaçlanan 3 boyutlu dikişlerle tasarlanmış koltuklar bulunacak.

Chery Tiggo9’un tasarımıyla ilgili olarak, şirketin yeni amiral gemisi SUV modelinin fişli hibrit motor seçeneğiyle geleceği açıklandı. Araç, 175 kW güç ve 385 Nm tork üreten 2.0 litrelik turbo motorla donatılacak ve bu motora 165 kW gücünde bir 3DHT elektrikli motor eşlik edecek. Şirketin iddiasına göre, fişli hibrit model WLTC standartlarına göre 1.400 kilometreyi aşan bir menzil sunacak. Ayrıca, aracın içten yanmalı versiyonlarının da bulunacağını belirtmek gerekir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir